Dnipro.

Dnipro, Dinyeper Nehri’nin kenarında bulunan Ukrayna’ya bağlı bir şehirdir. Aynı zamanda Ukrayna’nın Dnipropetrovsk Oblastı’nın idari merkezi. Dnipro şehri 947.106 toplam nüfusu ile ülkenin en kalabalık 4. şehridir. Bu şehrin eski ismi Dnepropetrovsk’dur. Şehir özellikle ilkbahar ve yaz aylarında görülmeye değer bir yerdir. Şehirde bulunan tarihi yapılar, parklar ve bahçeleriyle harika bir şehir olup gelenleri kendine aşık ettirmektedir.

Şehir demir çelik fabrikası öne çıkmış olup ülkenin önemli bir endüstriyel şehridir. Ayrıca şehirde toplam 11 Fakülte bulunur. Anlayacağınız Şehrin nüfusu daha çok gençlerden oluşmaktadır. Bunun dışında Ukrayna cevizi de bu şehirde yetişmektedir.

Şehrin Resmi dili Ukraynaca’dır. Bunun dışında şehir halkın büyük çoğunluğu Rusça bilmektedir. İngilizce bilenler çok az sayıdadır. Ukrayna-Rus Savaşı bu şehirden uzaktır.

Dnipro’da soğuk ve ılıman iklim görülmektedir. Her mevsim yağışlı olup en yüksek sıcaklık Temmuz ayında ortalama 22,3 derecedir. En düşük sıcaklık ise -4,5 derece ile Ocak ayında görülür. Türkiye’den buraya gitmek için sadece nüfus cüzdanınız yanınızda olsa yeterlidir. Ukrayna bizde vize istemiyor.

Diğer Hizmetlerimiz